Bročice

Naselje  Bročice nastaje između 1890. i 1900. god. U počecima je imalo 67 stanovnika. Prema popisu iz 2011. god. bila su 964 stanovnika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Temeljni kamen za prvu kapelu u Bročicama, sv. Mihaela Arkanđela, blagoslovio je krajem ožujka 1997. msgr. Marko Culej, tadašnji zagrebački pomoćni biskup. Dvije godine kasnije, 1999., o blagdanu zaštitnika kapele i naselja, svečani blagoslov obavio je  msgr. Antun Škvorčević, požeški biskup. Bročice su dobile duhovno središte, po projektu zagrebačke tvrtke «Arbi», i to zahvaljujući prilozima i darovima Županije sisačko-moslavačke, Grada Novske, župljana i mještana te drugim brojnim darovateljima. U izgradnju kapele veliki trud uložili su gradonačelnici Zlatko Kos i Antun Vidaković te gospoda Božidar Pugelnik, Vlatko Matijević i Martin Marenić te župnik Lončar. Zagrebački akademski slikar i kipar Josip Stipeč autor je reljefnoga križnoga puta, Kristova korpusa na velikom križu i reljefa sv. Mihaela.