Susret hrvatske katoličke mladeži u Vukovaru

 

18157912_1938842746349439_2666717410511703866_nMladi Župe sv. Luke ev. u Novskoj, u zajedništvu s mladima iz župa bl. Alojzija Stepinca u Novskoj i sv. Josipa u Lipovljanima sudjelovali su na Susretu hrvatske katoličke mladeži 2017. u Vukovaru. Susret se održao 29. i 30. travnja ove godine pod geslom: “Krist, nada naša” (usp. 1 Tim 1, 1).

Tih dana bili su smještenih u Retkovcima i Tordincima, mjestima u blizini Vinkovaca. Svojim su sudjelovanjem i otvorenim mladenačim srcem, kako na subotnjem programu u Vinkovcima tako i na Susretu u Vukovaru, posvjedočili vjeru, zajedništvo i identitet: biti svjestan svoje pripadnosti Kristu, Crkvi i hrvatskom narodu. U tom smislu su, slobodno se može reći, pretočili u hrvatsku stvarnost i okruženje misao sv. Ivana Pavla II.: “Vi ste budućnost svijeta, nada Crkve”, koju je izrekao NA samim početcima svojega pontifikata.

U svima ostaje duboka nada da će svi sudionici ovoga Susreta Kristovo ohrabrenje, svijetlo uskrsne nade i radosti koju su primili u Vukovaru posvjedočiti u svojim obiteljima i župama.