Najave

svi.
30
Uto
all-day Upis u Katoličku osnovnu školu u ...
Upis u Katoličku osnovnu školu u ...
svi. 30 – svi. 31 all-day
Upis u Katoličku osnovnu školu u Novskoj
Dana 30. svibnja ove godine, u prostorima Pastoralnog centra Župe sv. Luke ev. u Novskoj (Trg L. I. Oriovčanina 11), održat će se  upisi u prvi razred novoosnovane Katoličke osnovne škole u Novskoj. Za sve[...]

Blagoslov župne kuće

 

1U nedjelju, 15. siječnja 2017., nakon svete mise u 11,00 sati, proslavljen je blagoslov župne kuće u sklopu božićna pohoda i blagoslova obitelji u Župi. Tim obredom završen je tradicionalni, božićni pohod i blagoslov domova i obitelji.

Ovogodišnji je blagoslov primilo 1,384 obitelji, a trajao je od 26. prosinca 2016. do 5. siječnja 2017. godine. I ovoga puta vjernici koji su iskazali želju za primanje blagoslova, dočekivali su svećenika na ulazu u dvorište te potom sudjelovali u molitvi, a ponegdje i u pjevanju Božićnih pjesama. Osim podjeljivanja blagoslova, svojim su pohodom svećenici nastojali potaknuti članove obitelji na življi vjernički život te saslušati njihove poteškoće s kojima se kao obiteljska zajednica susreću u vjerničkom i društvenom životu.